  • LPJ-100SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 18
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ100, LPJ 100 Amp, LPJ-100, LPJ 100A, LPJ100A, LPJ-100A, LPJ 100, LPJ100SPI, LPJ-100SPI, LPJ100-SPI, LPJ-100-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 100 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.29 lb