    LPJ-110SPI
    Sold Out - Please email us at support@witonics.com for cross brand equivalents or lead time.
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ110, LPJ 110 Amp, LPJ-110, LPJ 110A, LPJ110A, LPJ-110A, LPJ 110, LPJ110SPI, LPJ-110SPI, LPJ110-SPI, LPJ-110-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 110 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.73 lb