  • LPJ-125SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 23
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ125, LPJ 125 Amp, LPJ-125, LPJ 125A, LPJ125A, LPJ-125A, LPJ 125, LPJ125SPI, LPJ-125SPI, LPJ125-SPI, LPJ-125-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 125 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.73 lb