    LPJ-12SPI
    Sold Out - Please email us at support@witonics.com for cross brand equivalents or lead time.
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ12, LPJ 12 Amp, LPJ-12, LPJ 12A, LPJ12A, LPJ-12A, LPJ 12, LPJ12SPI, LPJ-12SPI, LPJ12-SPI, LPJ-12-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 12A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals RoHS Compliant CE Marked
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.73 lb