  • LPJ-150SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 14
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ150, LPJ 150 Amp, LPJ-150, LPJ 150A, LPJ150A, LPJ-150A, LPJ 150, LPJ150SPI, LPJ-150SPI, LPJ150-SPI, LPJ-150-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 150 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.73 lb