  • LPJ-15SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 25
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ15, LPJ 15 Amp, LPJ-15, LPJ 15A, LPJ15A, LPJ-15A, LPJ 15, LPJ15SPI, LPJ-15SPI, LPJ15-SPI, LPJ-15-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 15 A
    Voltage rating 601 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.18 lb