  • LPJ-200SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 4
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ200, LPJ 200 Amp, LPJ-200, LPJ 200A, LPJ200A, LPJ-200A, LPJ 200, LPJ200SPI, LPJ-200SPI, LPJ200-SPI, LPJ-200-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 200 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.73 lb