  • LPJ-20SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 80
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ20, LPJ 20 Amp, LPJ-20, LPJ 20A, LPJ20A, LPJ-20A, LPJ 20, LPJ20SPI, LPJ-20SPI, LPJ20-SPI, LPJ-20-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 20 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.18 lb