  • LPJ-225SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 13
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ225, LPJ 225 Amp, LPJ-225, LPJ 225A, LPJ225A, LPJ-225A, LPJ 225, LPJ225SPI, LPJ-225SPI, LPJ225-SPI, LPJ-225-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 225 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 1.5 lb