  • LPJ-250SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 3
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ250, LPJ 250 Amp, LPJ-250, LPJ 250A, LPJ250A, LPJ-250A, LPJ 250, LPJ250SPI, LPJ-250SPI, LPJ250-SPI, LPJ-250-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 250 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 1.5 lb