    LPJ-25SPI
    Sold Out - Please email us at support@witonics.com for cross brand equivalents or lead time.
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ25, LPJ 25 Amp, LPJ-25, LPJ 25A, LPJ25A, LPJ-25A, LPJ 25, LPJ25SPI, LPJ-25SPI, LPJ25-SPI, LPJ-25-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 25 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.18 lb