  • LPJ-300SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 1
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ300, LPJ 300 Amp, LPJ-300, LPJ 300A, LPJ300A, LPJ-300A, LPJ 300, LPJ300SPI, LPJ-300SPI, LPJ300-SPI, LPJ-300-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 300 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 1.5 lb