  • LPJ-30SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 43
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ30, LPJ 30 Amp, LPJ-30, LPJ 30A, LPJ30A, LPJ-30A, LPJ 30, LPJ30SPI, LPJ-30SPI, LPJ30-SPI, LPJ-30-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 30 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.18 lb