  • LPJ-35SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 27
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ35, LPJ 35 Amp, LPJ-35, LPJ 35A, LPJ35A, LPJ-35A, LPJ 35, LPJ35SPI, LPJ-35SPI, LPJ35-SPI, LPJ-35-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 35 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.18 lb