  • LPJ-400SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 6
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ400, LPJ 400 Amp, LPJ-400, LPJ 400A, LPJ400A, LPJ-400A, LPJ 400, LPJ-400SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 400 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 1.5 lb