  • LPJ-450SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 3
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ450, LPJ 450 Amp, LPJ-450, LPJ 450A, LPJ450A, LPJ-450A, LPJ 450, LPJ450SPI, LPJ-450SPI, LPJ450-SPI, LPJ-450-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 450 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 2.603 lb