  • LPJ-45SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 5
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ45, LPJ 45 Amp, LPJ-45, LPJ 45A, LPJ45A, LPJ-45A, LPJ 45, LPJ45SPI, LPJ-45SPI, LPJ45-SPI, LPJ-45-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 45 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.18 lb