  • LPJ-80SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 7
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ80, LPJ 80 Amp, LPJ-80, LPJ 80A, LPJ80A, LPJ-80A, LPJ 80, LPJ80SPI, LPJ-80SPI, LPJ80-SPI, LPJ-80-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 80 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.29 lb