  • LPJ-90SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 1
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ90, LPJ 90 Amp, LPJ-90, LPJ 90A, LPJ90A, LPJ-90A, LPJ 90, LPJ90SPI, LPJ-90SPI, LPJ90-SPI, LPJ-90-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 90 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.29 lb