  • FWH-20A14F
    QUANTITY AVAILABLE: 29
    Secure Payments
    Fast Shipping
    Excellent Customer Service
    Bussmann FWH Series
    Other Names: FWH 20A14F, FWH20A14F
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 20 A
    Voltage rating 500 VAC
    Interrupt rating 200 kA
    Speed Fast Blow
    Class 3AG
    Shape Cartridge Fuses
    Approvals CE, UL
    Datasheet Bussmann FWH Datasheet
    Dimensions 0.56" Dia x 2" L (14.3x50.8mm)