  • LPJ-175SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 3
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ175, LPJ 175 Amp, LPJ-175, LPJ 175A, LPJ175A, LPJ-175A, LPJ 175, LPJ175SPI, LPJ-175SPI, LPJ175-SPI, LPJ-175-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 175 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 300 kAIC at 600 Vac 100 kAIC Vdc
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 0.73 lb