  • LPJ-600SPI
    QUANTITY AVAILABLE: 6
    BUSSMANN LPJ-SPI SERIES
    Other Names: LPJ600, LPJ 600 Amp, LPJ-600, LPJ 600A, LPJ600A, LPJ-600A, LPJ 600,
    LPJ600SPI, LPJ-600SPI, LPJ600-SPI, LPJ-600-SPI
    Manufacturer Bussmann
    Ampere 600 A
    Voltage rating 600 Vac, 300 Vdc
    Interrupt rating 100 kAIC Vdc 300 kAIC at 600 Vac
    Speed Time Delay / Slow Blow
    Class Class J
    Shape Cartridge Blade Fuses
    Approvals CE Marked RoHS Compliant
    Datasheet Technical Data 1007
    Item Weight 2.5 lb
    Other names LPJ600, LPJ 600 Amp, LPJ-600, LPJ 600A, LPJ600A, LPJ-600A, LPJ 600, LPJ600SPI, LPJ-600SPI, LPJ600-SPI, LPJ-600-SPI